|  | 

ЛІС І СЕБЕ ЧИСТИТЬ, І ЛЮДИНУ НАСТАВЛЯЄ (рослини)

Оберегами від злих сил вважалися в народі й рослини, що мали чудодійні властивості. Це полин, часник, осика, верба, а також широколисті дерева, гілками яких замаювали оселі під час Зелених свят. Побутувало повір’я, що в той час, коли на полях квітує збіжжя, активізуються всілякі ворожі сили: русалки, відьми, утопленики.

Особливо чудодійну силу мала осика. Вона вважалася заклятим деревом, оскільки, за християнською легендою, на ній повісився Іуда – зрадник Христа. Щоб уберегти корову від посягань відьом, в огорожу ставили осикові кілки.

Полин захищав від русалок. Його дівчата вплітали у вінок, а також носили при собі під час русального великодня – від “зеленого” четверга до неділі.

За тиждень до Зелених свят дівчата виплітали вінок із полину – клечальний, а після свят підвішували його над дверима, де він висів цілу зиму.

Роль оберега виконував і часник. Його зубчики розкладали по кутах столу на Свят-вечір, зашивали в сорочку дитині. Вплітали часник і у весільний вінок молодої або ж зав’язували його у волосся, аби нічого не зашкодило щастю молодих.

Напередодні Івана Купала натирали часником вим’я корови, щоб відьма молоко не забрала.

Полюбляли дівчата вплітати у свій весільний вінок цвіт калини, барвінок. Калиновими гронами прикрашали весіль-

Ний коровай, ставили гілки калини на стіл перед молодими, бажаючи їм міцного кохання та вічної краси.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ЛІС І СЕБЕ ЧИСТИТЬ, І ЛЮДИНУ НАСТАВЛЯЄ (рослини)
ЛІС І СЕБЕ ЧИСТИТЬ, І ЛЮДИНУ НАСТАВЛЯЄ (рослини)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email