Риторика. Чарівна сила посмішки
Тема : Чарівна сила посмішки. Посміхайся першим.
Мета : розширити уявлення учнів про посмішку, яка допомагає встановити
Контакт із співрозмовником ; навчати дбати про позитивне вра –
Ження під час спілкування; Розвивати діалогічне мовлення,
Артистизм; Виховувати доброзичливість, бажання користуватися
Словами ввічливості, виробляти гарні манери, дотримуватися їх.
Обладнання : Картки із портретами людей у різному емоційному стані.
Посмішка – посланець твоєї доброї волі
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
ІІ. Мовленнєва гімнастика
1. Вправа ” Луна “
– Вимовте тричі : Ау-у ( кличете ), ау-у ( луна ), ау-у ( відгукуєтеся ).
2. Промовляння скоромовки
– Прочитайте :
Хором пошепки, чітко вимовляючи слова ;
Хором трохи швидше і голосніше ;
Окремі учні – виразно, супроводжуючи відповідною мімікою та жестами.
Кіт котові каже :
– Коте, до комори кадуб вкотили.
В кадуб вкинеш капустину,
Кілька китичок калини.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
– Аналіз епіграфа
– Бесіда за текстом з посібника.
IV. Повідомлення теми і мети уроку
1. Слово вчителя ( вступ )
2. Робота з ілюстраціями
– Опишіть ситуації, зображені на малюнках.
– Що можна сказати про людей, зображених на малюнках.
– Чи можна назвати ці ситуації приємними? Чому?
– Придумайте назви до малюнків.
3. Робота в парах. Складання діалогів до малюнків.
4. Риторичний аналіз оповідання ” Майже чарівна розмова “
– Читання оповідання
– Бесіда ( пояснення назви оповідання )
V. Фізкультхвилинка ( у вигляді гри ” Відтвори поставу ” )
– Ви прийшли додому у пригніченому настрої.
– Ви посварилися з другом.
– Ви в колі своїх друзів.
– Ви знаєте собі ціну.
– Ви змушені слухати нудні повчання.
5. Чому посмішку називають чарівною силою?
– Читання тексту
– Бесіда
– З чим автор порівнює посмішку?
– У чому чарівна сила посмішки?
– Посмішка – це ефективний інструмент позитивного впливу на себе й на інших. Якщо м”язи обличчя ” працюють на посмішку “, то відбувається набагато більше, ніж ви можете собі уявити : м”язи активізують нерви, розташовані в ньому, і тим самим у мозок відправляється позитивний сигнал. Ви можете це перевірити зараз.
6. Вправа ” Посміхнись “
– Посміхніться ( навіть якщо вам не хочеться і вийде гримаса – вся суть у тому, що працюють потрібні м”язи ). Зберігайте це положення приблизно 30 секунд. Якщо ви чесно проведете цей експеримент, то однозначно відчуєте : щось все – таки ” відбувається “.
7. Поради психологів
– Психологи радять, як користуватися посмішкою в різних життєвих ситуаціях.
Перша порада : розмовляючи по телефону.
Друга порада : якщо ви роздратовані.
Третя порада : якщо роздратований інший.
Четверта порада : якщо ви з кимось знайомитеся.
П”ята порада : перш ніж писати листа.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
– Доведіть твердження.
Пліч-о-пліч з посмішкою йде дружнє ставлення до людини.
Якщо ти здатен посміхатися життю, життя завжди посміхнеться у відповідь.
Сильніший той, хто посміхається ( японське прислів”я ).
Усмішка – універсальна мова людства.
VII. Підсумок уроку
– Складіть речення про роль усмішки у спілкуванні.
( Завдяки усмішці люди навкруги здаються приязнішими, доброзичливішими. Усмішка допомагає поліпшити власний настрій. Усмішка дарує добрий настрій людям, з якими ми спілкуємося. Усмішка мирить людей і зупиняє конфлікти ).
Твір на тему: Риторика. Чарівна сила посмішки
Риторика. Чарівна сила посмішки