|  | 

Розкриття вдачі Василька через його вчинки, почуття (за оповіданням “Ялинка”) – IІІ варіант – МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

III варіант

М. М. Коцюбинський – великий майстер зображення картин природи. Він передає не лише стан та настрій героїв, а й плин часу. Особливо відчутним це є у творі “Ранок у лісі”.

Спочатку автор змальовує навколишній світ, а потім наче розгортає перед читачем цілу картину. Змінюється небо “… воно то зблідне, наче від жаху, то спахне сяйвом…”, ось зашепотіли листочки, забігала комашня, вже чути щебетання пташок. Я дуже виразно уявляю собі зайця під кущем, що прислуховується до всього…

А ось виходить на галявину сарна. Симфонія звуків огортає мене, я неначе опиняюсь у золотому повітрі в цьому лісі. Я відчуваю легкий подих вітерця, шепотіння трави та прислуховуюсь до інших лісових звуків.

Все таке тепле, літнє…

Але зовсім в інших барвах змальовано природу у творі “Ялинка”. Тут вже переважають холодні відтінки. Це не лише зображення прекрасного краєвиду, а й передача внутрішнього стану героїв. У лісі, коли Василькові стало страшно, уявлялось хлопцю, “… що то мерці, закутані білим покривалом, простягають до нього свої руки.” А яка жалісна картина прощання Василька із ялинкою “.. воно махало гілочками, наче раділо гостям…”

Отакі різні за виявом почуттів два твори. Але спільне в них – майстерність письменника, який зробив картини природи невід’ємною частиною своїх творів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: Розкриття вдачі Василька через його вчинки, почуття (за оповіданням “Ялинка”) – IІІ варіант – МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ
Розкриття вдачі Василька через його вчинки, почуття (за оповіданням “Ялинка”) – IІІ варіант – МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email