|  | 

Скорочено – МІФОЛОГІЯ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН – МІФ ПРО ВИНИКНЕННЯ СВІТУ У РІЗНИХ НАРОДІВ

6 КЛАС

МІФОЛОГІЯ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН

Пітьму пронизувало Око, що летіло з Вічності. Одного разу спустилося воно і пустило Сльозу-Росинку, з якої з’явився Першобог – птиця Сокіл. Він пустив золоту Сльозу-Росинку, що впала на Око. І з’явився великий острів.

Пустив на нього Сокіл срібну Сльозинку – утворилося озеро Живої Води; зелену – проросли дивовижні квіти й високі трави. І зніс Сокіл золотий жолудь, з якого виріс розкішний й могутній Дуб-Стародуб з молодильними яблуками – плодами невмирущості. Злетів Сокіл на вершину Дуба й сказав, що звідси буде створювати Світ.

Сокіл зніс два яйця: біле і чорне. Впали вони в озеро Живої Води, і вродилися з них Білий і Чорний лебідь, які стали люто битися. Сокіл зупинив їх і перетворив на велетнів. І став білошкірий Білобогом, Володарем Світла й Білого Світу; а чорношкірий – Чорнобогом, Володарем Ночі і Пітьми. І сказав Сокіл: “Ви є Добро і Зло, Краса і Погань, Світло і Тьма, Правда і Кривда. І ви будете завжди, будете скрізь, будете вічно, бо ви є Життя. І ті, що прийдуть, не зазнають Добра без Зла, не зазнають Краси без Погані, бо інакше – не знатимуть, що таке життя і навіщо жити в ньому”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: Скорочено – МІФОЛОГІЯ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН – МІФ ПРО ВИНИКНЕННЯ СВІТУ У РІЗНИХ НАРОДІВ
Скорочено – МІФОЛОГІЯ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН – МІФ ПРО ВИНИКНЕННЯ СВІТУ У РІЗНИХ НАРОДІВ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email