|  | 

Значення творчості та вшанування пам’яті І. П. Котляревського – Іван Петрович Котляревський – ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС (кінця XVIII – перших десятиліть XIX ст. (1798-1840 pp.)

Іван Петрович Котляревський (1769-1838 pp.)

Значення творчості та вшанування пам’яті І. П. Котляревського

Значення творчості І. П. Котляревського полягає в тому, що він перший звернувся до народної мови, до фольклорних традицій і, поєднавши їх з книжною мовою, суттєво збагатив українську літературну мову. “Енеїда” і “Наталка Полтавка” стали підтвердженням самобутності української нації, її культури і мови та її права на самостійний розвиток як рівної серед рівних народів. Михайло Коцюбинський так писав: “Котляревський показав, що і під грубою свитою б’ється людське серце. І ожив організм народний, і розпустилося коріння, знову зацвіли квіти, зацвіли і не зів’януть. З його творів забуте й закинуте під сільську стріху слово, немов фенікс із попелу, воскресло знову і голосно залунало по широких світах”.

Осуджуючи у своїх творах жорстокість і мораль не дикунство кріпосників і проголошуючи моральну вищість народу, Котляревський стимулював національне відродження, бо його твори мали не лише велике літературне значення, але й суспільне.

На відзначення 100-річного ювілею Котляревського 1903 року до Полтави з’їхалися найвидатніші митці того часу: Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Панас Мирний, Василь Стефаник, Михайло Стариць кий, Олена Пчілка.

У 1925 році у Полтаві було відкрито літературно-меморіальний музей письменника. 200-річчя письменника святкували за ухвалою Всесвітньої Ради Миру та ЮНЕСКО усі народи світу. До ювілею були видані твори Котляревського українською мовою та у перекладі іншими мовами загальним накладом понад мільйон примірників, реконструйовано садибу Котляревського в Полтаві, закладено пам’ятник у Києві та випущено ювілейні листівки, поштові марки та медалі.

У 1994 році 225-річний ювілей І. П. Котляревського відзначили вже у незалежній Україні. ?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: Значення творчості та вшанування пам’яті І. П. Котляревського – Іван Петрович Котляревський – ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС (кінця XVIII – перших десятиліть XIX ст. (1798-1840 pp.)
Значення творчості та вшанування пам’яті І. П. Котляревського – Іван Петрович Котляревський – ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС (кінця XVIII – перших десятиліть XIX ст. (1798-1840 pp.)
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email