|  | 

ДЕНЬ СВЯТОГО ПАЛІЯ

За церковним календарем 9 серпня – це день святого великомученика Пантелеймона. Цей святий жив у Нікодимії в III-IV століттях. Ще замолоду парубок почав навчатися лікарського мистецтва, а коли прийняв святе хрещення, присвятив усе своє життя служінню на благо людей, щиро допомагав хворим і вбогим, відвідував в’язнів у тюрмах, лікував їхні душевні та тілесні рани.

Але знайшлася жорстока душа, яка донесла на нього імператору, і святий Пантелеймон прийняв муки за віру християнську.

За церковними переказами, Бог явив світу диво: святий не відчував жодних тілесних страждань, а коли йому відрубали голову, то з рани не кров потекла, а молоко.

Як бачимо, народ спростив довгу “офіційну” назву й цього свята. Вважається, що святий Палій опікується “поведінкою” вогню, захищає людей від пожежі. За народними переконаннями, якщо три рази обнести навколо палаючої будівлі ікону цього святого, то пожежа магічним чином припиниться.

А якщо хтось не шанує святого Пантелеймона, то він від образи може спалити хліб на полі. Рослини цього дня мають надзвичайні цілющі властивості, тож досвідчені знахарі збирають різне зілля, щоб готувати лікарські засоби для людей і тварин.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ДЕНЬ СВЯТОГО ПАЛІЯ
ДЕНЬ СВЯТОГО ПАЛІЯ
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email