|  | 

Дума про хліб – Творча робота

Ця тема – водночас проста і складна. Проста, бо немає людини, яка б не могла сказати, що таке хліб. Складна, бо надто символічною є ця річ для всіх нас.

Далі треба писати, що без хліба людина не проживе. Проблема в тому, який хліб мати на увазі. Так, хліб входить до денного раціону, мабуть, 90 % землян і в багатьох мовах символізує їжу як таку. Але дуже небезпечно зупинятись тільки на житньому чи пшеничному хлібі.

Думаю, тут треба говорити власне про людське щастя.

Найщиріші уявлення про щастя зустрічаємо у святкових побажаннях, коли зичать, щоб був: Мир на землі та Хліб на столі. Це правда, та не вся. Приклад сучасних розвинених держав доводить, що й надмір хліба на столі не робить людину щасливою. Більше того, як стверджує статистика, найбільший відсоток самогубців у світі приходиться на американських мільйонерів – людей, які могли б кожний прогодувати кілька областей, а то й маленьку державу!

Чому ж ці люди йдуть із життя?

“Не хлібом самим буде жити людина…”. Наскільки правильні слова! Скільки суспільних експериментів (наприклад, соціалізм у СРСР та Китаї) провалилося через неврахування цього. Неправда, що у здоровому тілі – здоровий дух.

Радше, навпаки. Залізне здоров’я і тугі м’язи ще нікого не врятували від страху за життя рідних, невизначеного майбутнього, незнання цілі у житті, не навчили справжніх людських відносин. У багатьох тюрмах спостерігають ситуацію, коли кремезні “бугаї” виструнчуються перед худорлявими “авторитетами”, які беруть гору тільки силою духу.

Та й у фізичному світі те ж саме – смерть приходить тоді, коли із сильного тіла виходить невидиме життя. І тут уже нічого заподіяти неможливо.

Людині для повноцінного існування духовний хліб потрібен так само, як і фізичний. Культура, освіта, переконання, внутрішня шляхетність, чуйність і такт – усе це потрібне гармонійній особистості. Але найбільше людині потрібен Хліб життя, Слово Боже. Довгі роки ми спочатку відкрито воювали з ним, а потім просто замовчували, прикриваючись розмовами про необхідність “бути як всі”, “головне – без крайнощів і збочень”, “це – моя особиста справа…”. Тепер – унікальний час свободи і права вибору.

Ніщо так не змінює людину на краще, ніж наслідування біблійних ідеалів.

Ми – свідомі особистості й не можемо ухилятися від складних рішень тільки тому, що “так роблять усі”, а “так не робить ніхто*. Настав час власної відповідальності. Для щастя потрібен хліб фізичний, але духовний – не обхідний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Дума про хліб – Творча робота
Дума про хліб – Творча робота
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email