|  | 

Світ казковий, світ квітковий

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Світ казковий, світ квітковий…

З дитинства люблю поратися з бабусею у садочку і на клумбі. Моя бабуся живе на околиці міста, має крихітну ділянку землі, яку використовує мудро і виважено. Особливо мене дивує її уміння розміщати квіти, поєднувати їх у кольорах і ароматах. А ще моя бабуся знає все про квіти, які вирощує і які дорогі її серцю.

Ось стелеться до ганку вічнозелений барвінок, зустрічаючи бабусиних гостей ніжно-блакитними квіточками. Листя його залишається зеленим і морозної зимової, і спекотної літньої пори. Здавна вважалося, що той, хто посадить у себе на подвір’ї кущик барвінку, обов’язково дочекається щастя. “Хрещатий барвіночок” вплітали у вінки, якими прикрашали голови молодих на весіллі.

А ще я дізналася, що за барвінком можна звіряти час, бо блакитні пелюстки барвінку розкриваються о шостій ранку і закриваються ввечері, близько п’ятої години.

Далі на клумбі синіють наче вирізані з шовку волошки. Неможливо уявити український хлібний лан без цих скромних польових квітів. Хоча народна мудрість застерігає: “Де волошки, там хліба трошки”. Бабуся на це посміхається і говорить: “Де ще у світі є така благодатна земля, щоб і бур’яни цвіли таким гарним цвітом”.

За легендою волошки (васильки) мають трохи сумне походження. На Зелені свята русалка залоскотала хлопчика Василька і перетворила на ніжно – блакитну квітку. Засушені васильки дуже духмяні. Їх букетик бабуся зберігає за іконою Божої Матері.

Є на бабусиній клумбі й маленький острівець чебрецю. Традиційно пучечок цього духмяного зілля брали у подорож. Його гострий, гарячий аромат нагадував про тепло рідної домівки, відновлював сили і зміцнював дух. Наші далекі пращури під час жертовних ритуалів кидали у вогонь чебрець, який виділяв духмяний дим.

Використовує бабуся чебрець і в лікувальних цілях.

Узагалі все у бабусі в садочку до ладу, все має свою символіку, своє значення, все використовується для чаїв, для ліків, для аромату і просто для хорошого настрою. Такий собі маленький храм душі української. Бабуся не любителька сучасних гібридів, садових квітів, заморських див. Усе має бути просто, природно і вишукано, щоб перебувати в гармонії з природою.

Навіть кущик полину – і той живе під бабусиним захистом, адже порив вітру приносить його неповторний духмяний аромат.

Як же вільно дихається у бабусиному квітковому храмі!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Твір на тему: Світ казковий, світ квітковий
Світ казковий, світ квітковий
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email