Тематичне оцінювання. Позакласне читання
Мета. Перевірити, як учні засвоїли твори українських письменників цього розділу.
Обладнання. Портрети письменників, збірки їхніх творів, ілюстрації до творів.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Активізація опорних знань.
– Який розділ ми вивчили?
– Поміркуйте, чому розділ має саме таку назву.
– Який твір вам найбільше сподобався? Чому?
– Кого з персонажів ви хотіли б наслідувати? Чому?
– Якими новими словами поповнився ваш словник?
ІІІ. Тематичне оцінювання.
1. Хто з письменників в дитинстві ходив шукати залізні стовпи, що підпирають небо?
А) Іван Франко;
Б) Тарас Шевченко;
В) Максим Рильський.
2. “Що ж, дитино, бачу, ти мудра, на книжках учена та ще й завзята вдалася”. Про кого з письменників так говорила бабуся – героїня оповідання “Колись весною на Волині”?
А) Про Лесю Храпливу:
Б) про Лесю Українку;
В) про Ліну Костенко.
3. Назвіть жанр твору Івана Франка “Лисичка та Рак”.
А) Вірш; б) казка; в) оповідання.
4. З якого вірша ці рядки: “У небі вітер кучерявий колише теплую блакить, і на землі гойдає трави, і затихає, й знов шумить”.
А) “Цвітуть бузки, садок біліє”;
Б) “Розвивайся, лозо, борзо”;
В) “Як Дуб із Вітровієм бився”.
5. Про кою з письменників говорять: “Дивний мрійник з очима дитини і розумом філософа”?
А) Про Максима Рильського;
Б) про Павла Тичину;
В) про Миколу Вінграновського.
6. Назвіть твір Ліни Костенко.
А) “Ой діброво, темний гаю”;
Б) “Природа мудра”;
В) “Як Дуб із Вітровієм бився”.
7. Про яку річку згадується у вірші М. Вінграновського “Сама собою річка ця тече”?
А) Дністер; б) Дунай; в) Дніпро.
8. Хто є автором оповідання “Брат знаменитого воротаря”?
А) Михайло Слабошпицький;
Б) Микола Вінграновський;
В) Анатолій Камінчук.
9. З якого твору ці рядки: “А я найбільше хочу зробити так, щоб діти були завжди щасливими у всьому-всьому світі…”?
А) “Сама собою річка ця тече”;
Б) “Хотіла б я піснею стати”;
В) “Пісня для всіх”.
10. Хто з поетів описував Державний прапор України?
А) Максим Рильський;
Б) Дмитро Павличко:
В) Павло Тичина.
11. Розшифруйте вислів Лесі Українки:
“Поганийтойшколярякийучителянепереважить”.
(Поганий той школяр, який учителя не переважить.)
12. Складіть сенкан про письменників на вибір (Про Тараса Шевченка. Івана Франка, Лесю Українку. Ліну Костенко.)
Наприклад:
Леся Українка
Сильна, мужня.
Надіялась, вірила, любила.
Славна донька українського народу.
Патріотка
Тарас Шевченко
Невільний, вільний.
Мріяв, малював, писав.
Духовний батько нашого народу.
Кобзар
IV. Домашнє завдання.
Усно дати відповіді на запитання зі сторінки 194.
УРОК 108 Позакласне читання
Твір на тему: Тематичне оцінювання. Позакласне читання
Тематичне оцінювання. Позакласне читання