|  | 

Відкриті уроки для батьків

Відкриті уроки для батьків

Якщо у школі немає досвіду проведення таких уроків, то необхідна неабияка підготовча робота як серед педагогів, так і серед батьків. Педагоги повинні дуже добре зрозуміти, що дійсно спроможні дати такі уроки. По-перше, багато батьків допомагають своїм дітям у навчанні, але мало знайомі із сучасними методами, вимогами до оформлення робіт. Відвідування відкритих уроків дасть батькам деякі знання, спонукає до консультацій у вчителів, тобто підсилить взаємозв’язок.

По-друге, відвідування уроку батьками допоможе їм зрозуміти особистість учителя, що й розкривається глибше за все на уроці. По-третє, батьки можуть побачити свою дитину з нового для них боку, порівняти її підготовку з підготовкою товаришів. По-четверте, учні на присутність батьків реагують більшою зібраністю, відповідальністю. До батьків треба звертатися з проханням відвідати уроки з метою ознайомлення з особливостями сучасного уроку.

У жодному разі не можна казати або погрожувати учням чи батькам: “Ось і покажеш свої “знання” на уроці”. Сам відкритий урок має бути побудований динамічно, показувати різні види роботи всіх учнів класу; не можна особливо виділяти нікого з учнів. Батьки самі побачать об’єктивну картину.

Після уроку можна поговорити з батьками чи дати відповіді на запитання: Що для вас було нового? Що порадувало? Що засмутило?

Якщо б учителем були ви, що б ви змінили в роботі з класом? Варто подякувати всім присутнім, сказати, що вони вам дуже допомогли. Допомога батьків обов’язково відчується, але не одразу.

Коли відвідування уроків стане справою звичайною, тоді один із днів місяця можна оголосити днем відкритих дверей. СПРАВИ, ЯКІ МОЖУТЬ ОРГАНІЗУВАТИ БАТЬКИ 1. Взяти участь у проведенні уроку чи серії уроків.

2. Керувати гуртком чи секцією. 3. Проведення екскурсій. 4. Організація зустрічей із цікавими людьми.

5. Проведення бесід. 6. Походи в театри. 7. Підготовка свят.

8. Організація художньої самодіяльності. 9. Організація конкурсів, вікторин тощо. 10.

Спортивні змагання. 11. Розучування ігор. 12.

Виготовлення виробів із природних матеріалів. 13. Підготовка та проведення колективного дня народження учнів. 14. Виготовлення наочного приладдя.

15. Участь у ремонті школи (класу). ЗАХОДИ З БАТЬКАМИ

1. Покровський ярмарок. 2. Дмитрів день. 3. День матері.

4. День родини. 5. А ну ж-бо, бабусі. 6. Наші дідусі. 7. Наша спортивна родина. 8. Щасливий випадок.

9. Виставка врожаю з особистих підсобних ділянок. 10. Конкурс домашніх чи родинних рецептів. 11.

Конкурс букетів “Природа й фантазія”. 12. Виставка “Умілі руки”. 13. Чиї корені глибші.

14. Огляд-конкурс домашніх бібліотек. 15. Інтелектуальний аукціон. ШАНОВНІ БАТЬКИ! Дуже просимо вас подумати та визначити, як ви можете допомогти школі в роботі з дітьми.

Особливо бажана ваша участь в організації гуртків, спортивних секцій, клубів, студій. Учні з великим інтересом та увагою слухають розповіді про ваші професії, про цікаві зустрічі, повчальні життєві ситуації і багато про що інше. Досить корисні ваші поради та конкретна допомога в підготовці свят, екскурсій, походів, у зборі матеріалів для музею. Потрібна ваша допомога й у розвитку матеріальної бази школи, в організації ремонту.

Заздалегідь вам вдячні. Педколектив школи БАТЬКІВСЬКІ ЧИТАННЯ – дуже своєрідна форма роботи з батьками, що дає можливість не тільки слухати лекції педагогів, а й самим вивчати літературу з проблеми.

Батьківські читання допомагають батькам переглянути свої погляди на виховання, познайомитися з традиціями виховання дітей в інших родинах, по-іншому подивитись на свою дитину та своє ставлення до неї. Батьківські читання – це прекрасна можливість знайомства батьків із цікавою дитячою літературою, новими іменами, що на слуху в дітей, але відомі їхнім батькам. Теми батьківських читань можуть бути приблизно такими. 1-й клас

Мудрість народних прислів’їв і приказок про виховання. “Доросла” правда дитячих віршів С. Маршака про виховання. Я. Корчак і його теорія виховання дітей. “Ми вчимо дитину жити серед людей”. Кодекс сімейного виховання.

2-й клас Спілкуватися з дитиною. Як? (За книгою Ю. Гіппенрейтер.)

В. Сухомлинський про виховання хлопчиків і дівчинок. Як стати героєм в очах власної дитини. Огляд періодичної преси про виховання. Дитячі комплекси в дорослому житті.

Записки дитячого психіатра Ю. Буянова. 3-й клас Як формувати та розвивати вольові зусилля дитини. (За книгою У. Джемса “Психология в беседах с учителями”.)

Нестандартність мислення. Що це таке? (За книгою В. Кротова “Массаж мысли”.) Що робити, якщо… (За книгою М. Коляди “Шпаргалка для родителей”.)

Дитячі витівки в дорослому житті. (За матеріалами періодичної преси.) 4-й клас Як навчити дитину бути самостійною? (За матеріалами книги М. Коляди “Шпаргалка для родителей”.) Мудрість батьків. У чому її сутність? (За матеріалами книги Лопатіної та М. Скребцової “32 беседы по семейному воспитанию в школе”.)

Психосексуальний розвиток дітей. (За матеріалами книги М. Кле “Психология подростка”.) До чого можуть призвести конфлікти в родині? (За матеріалами періодичної преси. Огляд листів дітей у дитячих журналах і газетах.)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Відкриті уроки для батьків
Відкриті уроки для батьків
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email