|  | 

Інформація про виконання заходів щодо розвитку і функціонування української мови в закладах освіти

Інформація

Про виконання заходів щодо розвитку і функціонування

Української мови у Маловисківській ЗШ № 3

Кіровоградської області

З метою подальшої активізації роботи, пов’язаної з практичною реалізацією статей 10, 11 Конституції України щодо розвитку і розширення сфери функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя розроблені заходи щодо розвитку і функціонування української мови. В поточному (2012-2013) навчальному році у школі навчання проводиться(100%) українською мовою. З метою поглиблення, удосконалення знань з української мови та літератури, прищеплення любові до предмета в школі працюють творча група вчителів-словесників (вивчення письменників рідного краю), гуртки “Околиця”(народознавчий напрямок), “Світанок” (літературознавчий напрямок). Поглиблено рідну мову та літературу вивчають учні 11-А класу.

Відповідно до п.2. різними напрямами україномовного спрямування охоплені всі учні школи. Навчальний заклад з українською мовою навчання забезпечений комп’ютерною технікою та виходом до міжнародної інформаційної мережі Інтернет. Забезпеченість підручниками шкіл з українською мовою навчання становить 100%. ( п.3.).Міським методкабінетом, адміністрацією закладу вивчається передовий досвід учителів української мови і літератури з подальшим його впровадженням у практику діяльності закладів міста (із висвітленням в інформаційній мережі “Класній оцінці”, у Всеукраїнських фахових виданнях) (п.4.).

Відповідно до п. 5. продовжується робота щодо участі школярів у регіональних олімпіадах, турнірах, конкурсах науково-дослідних робіт учнів Малої академії наук з української мови. У грудні 2012 року на шкільному етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури брали участь сорок п’ять учнів. П’ять – стали переможцями міського етапу, одна – (Лисенко Ольга, учениця 10-А класу; вчитель Онойко О. М.) – учасник та переможець обласного етапу.

Кожен рік серед учнів школи проходить шкільний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН секцій “Українська мова”, “Українська література”. З метою виховання в учнів почуття любові до народної творчості, національної культури, розширення світогляду через ознайомлення з давніми та сучасними обрядами і святами українського народу щорічно ( в лютому місяці) проводиться конкурс з українознавства (у цьому році, як і завжди, була охоплена вся учнівська громада школи). Для популяризації сучасної української поезії розкриття краси української мови проводяться конкурси “Розцвітай же, рідна мово”, “Живий Шевченко”(вірші про мову, про Т. Шевченка, вірші Т. Шевченка, авторські) та запрошуються на зустріч літератори краю (26 лютого 2013року – проведено урок – зустріч з творцем духовної аури на літературній карті області, Тетяною Андрушко). У березні 2013 року учасників Шевченківського форуму, присвяченому 199 річниці з дня народження – тридцять три. З них тринадцять – початкова ланка, відповідно, двадцять – старша.

Переможців визначено і нагороджено. Проводиться Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. На шкільному етапі конкурсу взяли участь п’ятдесят три учня, сім – на міському, один – на обласному.

Щороку у закладі освіти відзначається Міжнародний день рідної мови (21 лютого), День слов’янської писемності та культури (24 травня), тиждень української писемності та мови (з 3 по 9 листопада). Хід проведених заходів висвітлюється у засобах шкільної та масової інформації (п. п.6,7,8).Роз’яснювальна робота серед батьків щодо необхідності виховання та навчання дітей державною мовою, консультації фахівців сприяють забезпеченню наступності між усіма освітніми ланками. У 2011- 2012 навчальному році 100% випускників українських груп дошкільних закладів стали учнями україномовних перших класів, 100% випускників україномовних 9-х продовжують навчання в українських десятих класах, українських групах вищих навчальних закладів І-ІІ ступенів акредитації та ПТНЗ, 100% випускників 11-х класів продовжують навчання в українських групах вищих навчальних закладів та ТПНЗ ( п.9).

Для розвитку духовності та культури особистості учні школи беруть активну участь у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах, Будинку дитячої та юнацької творчості, де традиційно проводяться Шевченківські дні, Тижні української писемності та мови, Міжнародний день рідної мови, Дні слов’янської писемності і культури, літературно-музичні фольклорні та поетичні свята, відзначаються ювілейні дати культурних діячів. Створено куточки державних символів, стенди історії школи, вшанування пам’яті Т. Шевченка(“Шевченківський край”). Обладнано кабінет української мови і літе ратури, оновлено народознавчу світлицю. Вивіски закладів оформлено державною мовою(п.10).

Загальноосвітний заклад забезпечений учителями української мови та літератури. Із семи викладачів сім мають І та вищу кваліфікаційні категорії, у тому числі, один – педагогічне звання “вчитель-методист”, п’ять – “старший учитель”. Розроблено методичні матеріали, які ввійшли до районного, обласного, Всеукраїнського банку педагогічних ідей. Продовжується здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи безперервної мовної освіти.

Так, протягом останніх років у структурі міської методичної роботи працює мовний практикум для педагогів. Це допомагає долати утруднення при веденні уроків. Систематично здійснюється планове підвищення кваліфікації педагогів( п.11).

Протягом 5-ти років на шкільному рівні працює постійно діючий семінар “Технологія підготовки учнів з української мови до зовнішнього незалежного оцінювання” (п. 13). З метою підвищення рівня знань учнів з української мови, поліпшення їх мовної грамотності, організації самоосвітньої діяльності учнів з предмета організована робота з реалізації програми “Моніторинг якості мовної освіти учнів ” (п. п.13- 15) – цьогорічний показник грамотності за І семестр – 54%.

Заходи щодо розвитку та функціонування української мови у ЗШ №3 реалізуються в рамках проекту “Рідна мова”, що входить до Програми розвитку освіти району та області.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: Інформація про виконання заходів щодо розвитку і функціонування української мови в закладах освіти
Інформація про виконання заходів щодо розвитку і функціонування української мови в закладах освіти
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email