Інтегрований урок української мови в 1 класі (навчання грамоти: читання та мова)
Тема уроку. Повторення вивченої букви “ка”. Правопис великої букви у власних назвах. Письмо елементів та великої букви “Ка” Розвиток мовлення за змістом тексту В. Сенцовського “Хоробрий Тимко”
Мета. Формувати компетентності: Ключові {вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; Соціальні – Брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари (групи); Загальнокультурні – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту самостійно опрацьованого матеріалу підручника; Здоров’язбережувальні (життєві навички, що сприяють соціальному здоров’ю) – слухати пояснення вчителя, а у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування) та Предметні: повторити вивчену букву К; формувати В учнів правильність читання; Закріплювати Знання про правопис великої букви у власних назвах; вчити писати елементи букви та саму велику букву “Ка”; Формувати В першокласників аудіативні вміння за змістом тексту В. Сенцовського “Хоробрий Тимко”; Фор Мувати Вміння складати речення за змістом серії малюнків; виховувати любов до природи
Обладнання: Фішки для звуко-буквеного аналізу, тренажери для учнів, таблиці складів і слів з вивченими буквами, ДВД, диск, ілюстрації для роботи в групах, малюнковий план уроку
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до уроку
ІІ. Активізація учнів до роботи
1. Артикуляційні вправи (“Забий гол”, “Смачне варення”, “Подуй на свічку”, “Задуй свічку”)
– Яку нову букву вивчили на минулому уроці? Який звук вона позначає? Доведіть.
2. Гра “Злови звук ( Хлопчик, Тимко, кролики, бичок, собака, Дідусь, онук, криниця, Вода, калина). З цими словами ми працюватимемо на уроці.
А ще сьогодні ми будемо працювати над новим матеріалом, конструюватимемо слова і речення, читатимемо, в тому числі і буксирчиками, працюватимемо в групах і в парах, а ще нас чекає сюрприз від нової букви (малюнковий план – на дошці)
2. Робота над загадкою (ДВД)
1) Читання вчителем
2) Відгадування ( Учні називають слова-відгадки )
3) Вивчення напамять: ( За малюнками ДВД ) разом, по рядах, дівчатка – хлопчики – дівчатка, кожний малюнок – один учень, 2 учні – по черзі.
І II. Читання. Слухання-розуміння.
– Діти, де можуть відбуватися події, описані у загадці ( В селі ). А хто з вас буває в селі у бабусь та дідусів, чи просто родичів? Тоді подивіться на малюнки зліва і визначте про що будемо читати ( Відповіді дітей )
– Зараз ми прочитаємо розповідь. Ваше завдання уважно слухати, щоб не пропустити жодної події, а ще визначте, що це за розповідь – казка чи оповідання.
1.Словникова робота
Пояснення значення слова “буцається” (Б’ється).
2. Читання вчителем оповідання В. Сенцовського “Хоробрий Тимко” .
1). Бесіда за змістом прочитаного.
– Що читали: оповідання чи казку. ( Оповідання )
-Як звати хлопчика? Яке його повне ім’я? (Тимофій).
– Де він відпочивав?
-Як доглядав Тимко кроликів?
-Кого він дуже боявся?
-Що йому порадив дідусь?
– Чи сподобався вам Тимко? ( Працьовитий, чемний, винахідливий )
-Ми повернемося до роботи над текстом на наступному уроці. Закрийте букварі, підведіться.
Фізкультхвилинка
І/. Повторення вивченого матеріалу.
– Прийшов час довідатися, про сюрприз від букви “К”. Що ж це вона принесла в пакетику.
Дивіться, діти. Що це? ( Калина) Яка вона?
1. Складання звукової моделі слова “калина” ( Фішками ) – взаємоперевірка, самоперевірка – на екрані. Назвіть перший звук у слові. Який він? Скільки у слові складів?
Який склад наголошений?
– Прочитайте речення. ( Пошепки, вголос )Скільки в ньому слів? ( Запис речення в зошити. )
Що ви знаєте про калину (Вона символ України. Кажуть у народі: без верби і калини – нема України. Символ дівочої вроди.) Де росте калина?
2. Складання речень за ілюстрацією (в групах)Презентація роботи груп. Запис найкращого речення в зошити.
2. Читання складів, слів із екрана
3. Читання слів ( Складова таблиця в папках № 3) (“Вчителі учні” – в парах, індивідуальна робота зі слабкими учнями – екран)
– Прочитайте імена дівчаток, хлопчиків. З якої букви вони пишуться? (ДВД)
– Впізнайте героїв українських народних казок, що пов’язані з буквою “К”. (е Кран ).
Їхні імена також пишуться з великої букви. Чи зможемо ми записати ці імена? Чому? Що нам треба зробити прямо зараз? (Навчитися писати велику букву “Ка”)
/. Робота над вивченням нової букви (Велика буква “К”)
1. Порівняння з малою буквою
2. Визначення елементів
3. Письмо під рахунок на дошці ( Пояснення вчителя )
4. Письмо у повітрі
5. Письмо зворотною стороною ручки на долоньці
6. Письмо в тренажерах
7. Письмо в шаблонах – 1 рядок
8. Письмо в прописах
III. Підсумок уроку.
– Що нового дізнались з уроку?
– Що найбільше сподобалось?
– Що сьогодні було робити найважче?
– Давайте подивимось, чи всі завдання уроку виконано. ( Аналіз малюнкового плану ).
– Тоді дружно прочитаємо “Молодці!” ( Екран )
Твір на тему: Інтегрований урок української мови в 1 класі (навчання грамоти: читання та мова)
Інтегрований урок української мови в 1 класі (навчання грамоти: читання та мова)