|  | 

Відкритий урок читання за методикою “Читання та письмо для розвитку критичного мислення” у 4-А класі Тема: В. Сухомлинський “Посиротив”

Мета. Формувати навички правильного свідомого виразного чи-тання, вчити усвідомлювати залежність результатів від дій і вчинків; розвивати інтерес до читання, логічне і критичне мислення, зв’язне мовлення; сприяти вихованню бережного ставлення до птахів. Обладнання: картка із словом “безрозсудний”, картки з ключовими словами, питаннями на витлумачення, незакінченим реченням, мікрофон Хід уроку

I етап. Актуалізація 1. Асоціювання до слова “безрозсудний” – Що ви уявляєте, коли чуєте слово “безрозсудний”? Які асоціації виникають у вас? (Робота в групах.

Колективне обговорення. Запис на дошці мірку-вань дітей.) 2. Передбачення ( за ключовими словами)

Юрко, рогатка, горобець, 5 пташенят, посиротив, учитель, мовчаз-ний. II етап. Усвідомлення нового матеріалу 1. Читання тексту учнями самостійно.

2. Перевірка передбачення – Чиє передбачення було найближчим до тексту? 3. Читання тексту вголос. III. Міркування (рефлексія)

1. Питання на витлумачення. – З чим прийшов Юрко до школи? – Чому він опинився під кущем бузку? – Кого він побачив під кущем? – Який вчинок зробив хлопчик?

– Які наслідки мав вчинок Юрка? – Чи можна було виправити зроблене Юрком? – Як вплинув цей вчинок на духовне здоров’я хлопчика? – Як ви думаєте, чи зрозумів хлопчик свою провину? 2. Незакінчене речення – Подумайте і закінчить речення.

Безрозсудний вчинок може…. 3. Інтерв’ю з “Юрком” – Уявіть собі, що кореспонденту місцевої газети стало відомо про вчинок Юрка. Орієнтовні запитання: – Як тебе звуть?

– Що з тобою сталося? – Чи зрозумів ти, що вчинив погано? – Чого навчив тебе цей випадок? VІ. Підсумок уроку.

– Діти, чому нас навчив цей урок? Що хотів донести до нас автор цього оповідання В. Сухомлинський? ПОСИРОТИВ Юрко прийшов до школи з рогаткою.

До уроків було ще чи-мало часу. Він сів під кущем бузку й став дивитися на горобців, що весело цвірінькали, плигаючи з гілки на гілку. Враз усі горобці знялися й кудись полетіли. Залишився один.

Він цвірінькав тихо й ласкаво. Потім став дзьобиком чистити пір’я-чко. Юрко націлився з рогатки й пустив у нього камінець. Камінець влучив у голівку.

На листя бризнула кров, а тільце впало додолу. Юркові стало страшно. “Невже це я зробив?” – подумалось йому. Тут відчув, як хтось поклав йому руку на плече.

Обернувся – Панас Іванович, учитель. Панас Іванович відхилив гілку, і Юрко побачив на бузковій гілці горобине гніздо. З нього виглядало п’ять пташенят. Голі, без-помічні, вони жалібно пищали, роззявляючи дзьобики. – Вони тепер лишилися без матері,- тихо сказав Панас Іва-нович. – А якби з твоєю мамою хтось таке вчинив…

Юрко стояв блідий і мовчазний. – Ну, що ж, іди на урок,- зітхнув Панас Іванович – Допо-могти цим бідолашкам ніхто вже не зможе… Уночі Юрко майже не спав.

Йому вважалися пташенятка, що роззявляли дзьобики й жалібно пищали, гукаючи матусю. В. Сухомлинський

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір на тему: Відкритий урок читання за методикою “Читання та письмо для розвитку критичного мислення” у 4-А класі Тема: В. Сухомлинський “Посиротив”
Відкритий урок читання за методикою “Читання та письмо для розвитку критичного мислення” у 4-А класі Тема: В. Сухомлинський “Посиротив”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email