|  | 

Самоврядування у школі

Школа громадянського становлення – саме так називають у місті нашу школу, загальноосвітню середню школу №2 з поглибленим вивченням англійської мови з першого класу міста Марганця Дніпропетровської області. Вона є опорною у місті з питання громадянського виховання. При школі працює міський осередок організації “Нова доба”.

Одним із важливих завдань педагогічного колективу є виховання у школярів суспільної активності та відчуття відповідальності; підготовка їх до вирішення тих проблем, з якими доведеться їм зустрітися у дорослому житті.

Засвоєння демократичних цінностей та навичок, вирішення соціально важливих проблем важко досягти на звичайних уроках, тому в нашій школі впроваджено курси: “Я і суспільство”, “Я і Україна”(початкова школа), “Практичне право”, “Ми – громадяни України”, “Людина і світ”, “Вчимося бути громадянами”, “Європейський вибір України”, “Шлях до успіху”, “Школа проти СНІДУ”, “Медіа культура”, “Критичне мислення”, “Міжнародні відносини у другій половині ХХ століття”.

У результаті набутого досвіду ми переконалися, що найуспішніше набуваються ці навички під час соціальної практики.

Залучення молоді до діяльності у громаді стає для них першим знайомством із елементами громадянського суспільства, а перші позитивні результати переконують їх у тому, що навіть невелика суспільна група свідомих громадян може реально та практично реалізувати свій патріотичний потенціал, змінюючи на ліпше стан справ малої та великої Батьківщини.

Школа має великий досвід з питань впровадження громадянської освіти та виховання, створення системи шкільного управління, парламентської республіки, участі у Всеукраїнських та міжнародних програмах.

Була створена модель шкільної республіки, об’єднання дорослих і дітей СОВА (спритні, обдаровані, винахідливі, активні)., розроблена структура самоврядування, яка відповідала вимогам часу і спонукала дітей до громадянських дій.

Було оголошено конкурс на найкращу емблему шкільного об’єднання. Талісманом республіки стала сова як символ мудрості та знань. Наступним етапом було створення гімну республіки СОВА.

Переможцями конкурсу стали учениці Прошукалова Людмила та Токмакова Рита.

ГІМН

Стань, поглянь ти на мить,

Як прекрасна ця горда будова!

Хоч у центрі стоїть,

Та сховалась від шуму міського.

Це, щоб всі ми могли

Дуже плідно науки сприймати.

І турботи її повсякчас

І щомить відчувати.

Кожен вчитель у нас –

Це найкраща у світі людина.

Коли зайдеш у клас,

Завжди погляди вдячні зустрінеш.

Кожен учень в цих стінах

Якнайбільш прагне знань запозичить,

І тому “на відмінно”

Багатьом із нас вчитися личить.

У гармонії цій

Так стоїть наша школа відколи

Почалися навчання у ній,

І не скінчиться це вже ніколи.

Вже традиційною в школі є ділова гра “Вибори президента школи”.

Діти під час таких заходів навчаються думати, обирати і міняти лідерів, приймати самостійне рішення. Таким чином вони швидше розуміють, як функціонує демократичне суспільство, і в дорослому житті школярі вже не будуть байдужими споглядачами.

Важливим кроком у формуванні активної життєвої позиції учнів була робота по створенню основного закону республіки “СОВА” – шкільною конституцією.

Класним колективам було запропоновано провести виховні години на правову тематику( права та обов’язки громадян ). Паралельно з цим працювала ініціативна група разом з міністерством Права над розробкою проекту конституції. Наступним етапом стало обговорення проекту в класах. І вже зі своїми пропозиціями та поправками делегати брали участь у шкільній конференції, на якій із певними змінами 28 жовтня 2002 року був прийнятий основний закон нашої організації. Саме ця робота сприяла формуванню у школярів політичної культури, розвитку самостійного мислення.

Про свої досягнення ми розповідаємо у міській пресі, радіогазеті “Лелеченя”, шкільному сайті, а також на сторінках нашої газети “Місток”, головним редактором якої є вчитель української мови та літератури.

Перший номер “Містка” вийшов у світ 5 жовтня 2001року. І його поява була невипадкова..

Не один раз змінювавсяся редакторсько – журналістський склад, але незмінним залишається демократичний дух газети, бажання учнів висловлювати власні думки на її сторінках, брати активну участь у житті школи.

Досвід щодо роботи над шкільною газетою був узагальнений в соціальному проекті “Будуймо мости від душі до душі, від країни до країни разом” , який став переможцем Всеукраїнської суспільної акції “Громадянин” .

Надзвичайно вдалою формою громадянського виховання є соціальне проектування, яке передбачає набуття досвіду громадянських дій та демократичної поведінки

Вдалими були соціальні проекти, виконані разом з учнями Bartlett High School, Аляска, робота над якими допомогла реалізувати глобальне завдання: залучення учнів до проблем міста. Виконуючи проект “Місце дітей – інвалідів у суспільстві”, учні змогли відстояти існування клубу творчості дітей – інвалідів, який був під загрозою закриття, і це було першим справжнім досвідом успішного співробітництва з громадою міста. Для старшокласників стало фантастично чудовим відкриттям усвідомлення того, що вони здатні творити зміни у суспільстві і їхня думка справді важлива.

Ще одним величезним кроком в усвідомленні своєї ролі громадянина стало виконання проекту “Допоможи своїй країні – стань волонтером!”. Перша частина проекту виконувалася в США і приємно згадувати, з яким задоволенням діти брали участь в акції “Операція “Санта Клаус”, сортуючи та пакуючи одяг для людей, що живуть у віддалених куточках Аляски, або в якому захваті вони були, коли наші американські друзі запропонували їм готувати бутерброди в Bean’s Cafe для безпритульних.

У березні 2005 ми завершили виконання проекту “Від активного школяра до активного громадянина”, який відбувся під час візиту групи учнів нашої школи – партнеру з Аляски. Метою проекту було дослідження впливу громадянського виховання на формування активної громадянської позиції старшокласників. Результати досліджень були оголошені та обговорені під час теледебатів.

Одним із мотивуючих факторів виконання громадянських проектів є їх результативність. Наші учні були удостоєні честі представляти Україну на міжнародних конференціях. Це 2000 – Гамбург, Германія, жовтень 2001 рік – Варшава, Польща та інші.

Досвід нашої школи відзначено дипломами на міжнародних виставках навчальних закладів “Сучасна освіта в Україні” 2003 – 2005 років.

Нам, вчителям і учням, цікаво працювати разом, адже маємо одну спільну мету: зробити кращою нашу школу – наш дім, зробити кращим наше місто і стати кращими самим. Хочеться, щоб наші діти вступали у самостійне життя свідомими громадянами, які мають знання, підкріплені досвідом соціального життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: Самоврядування у школі
Самоврядування у школі
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email