|  | 

Виховуємо нащадків – патріотів

Виховання – категорія вічна. Воно є складовою частиною ідеології та культури суспільства, завжди має національний характер. Виховання становить головну, внутрішню сутність і навчання, і освіти.

Саме вони його складові, а не навпаки. “Бо який результат навчання без серця благородного і вдячного, яка користь від наук без доброї думки?” – ці далеко не риторичні роздуми висловив для нас, своїх нащадків, великий український просвітитель Г. Сковорода.

Проблеми виховання сьогодні хвилюють всіх і мають глобальний характер. Соціальна апатія, бездуховність, негативний вплив масової культури – ці явища переважають нині у молодіжному середовищі. Значна кількість найбільш актуальних проблем із суто педагогічних все частіше стають соціокультурними, отже, потребують консолідації усіх соціальних інститутів. Однак при цьому головним інститутом суспільного виховання була і залишається система освіти.

Розвиваючись за своїми, педагогічними законами, ця система неодмінно реагує на усі суттєві зміни у суспільстві, в державі. А ці зміни дійсно суттєві. Нині в педагогіку повертаються ідеї важливості, значущості дитинства, співпраці, діалогу, самоактуалізації та самовизначення особистості.

В усі часи основою духовної єдності народу будь-якої держави був і залишається патріотизм. Від рівня усвідомлення усіма громадянами патріотичної ідеї залежить соціальна злагода, єдність суспільства і стабільність держави. Цим і обумовлюється важливість створення ефективної системи патріотичного виховання.

Саме тому центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Інгулецького району головним своїм завданням ставить виховання у сучасної молоді патріотизму, відданості і любові до своєї Вітчизни, до рідного народу, громадянської відповідальності і мужності, суспільної ініціативності і активності, готовності трудитися для розвитку Батьківщини.

Організація дозвілля школярів є одним із найважливіших напрямків роботи центру туризму. Багато уваги приділяється роботі з учнями початкової школи, де головним принципом виховання є розвиток індивідуальності. Педагогічні працівники колективу передусім ставлять перед собою завдання бачити дітей не в цілому, як масу, а шукати й знаходити шляхи до кожної окремої дитини.

Визначити її інтереси, настрій, і вже на цій основі організовувати свою роботу, обов’язково при допомозі та активній участі тих, для кого проводяться заходи, щоб відпочинок учнів став цікавим та захоплюючим.

Педагоги центру туризму в повній мірі приводять в дію великі резерви, які знаходяться в проведенні культурно-масових заходів. Саме в них формується не тільки емоційно відкрита особа, але й розуміння учнів естетичного й морального досвіду своїх предків.

Уже стало традицією в нашому закладі проводити свято для учнів початкових класів “Ми – веселі козачата”. Цього року з метою виконання Указів Президента України від 10.08.1999 року “Про основні напрямки розвитку туризму в Україні до 2010 року” та від 23.04.2001 року № 35 “Про заходи щодо підтримки краєзнавчого руху в Україні”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.05.2004 року № 298-р. “Про затвердження заходів щодо підтримки розвитку молодіжного та дитячого туризму”, наказу МОН від 21.02.2007 року № 136 “Про заходи щодо розвитку туризму в Україні”, обласної Програми розвитку туризму та краєзнавства в Дніпропетровській області на період 2000-2012 років, з метою поглибленого вивчення краєзнавства, як ефективного засобу стимулювання в учнів інтересу до історії рідного міста та історії України в цілому, реалізації та творчого самовираження школярів через нетрадиційні форми роботи початкової школи та тісної співпраці з центром туризму, 2 листопада 2011 року пройшла святкова конкурсна програма “Ми – веселі козачата” для учнів початкових класів загальноосвітніх закладів району.

Конкурсна програма складалася з п’яти конкурсів.

Учням було дане домашнє завдання: намалювати малюнок “Як козаки…” та підготувати театралізований виступ до 5 хвилин з використанням пісень та танців на козацьку тематику. Юні учасники довели, що мають неаби яку творчу уяву, натхнення та художню майстерність. У своїх виступах учні показали свої вміння та навички у виконанні танців і пісень на козацьку тематику, проявили сміливість, кмітливість та завзятість.

Наступні конкурси були не менш цікаві, веселі та захоплюючі для учнів. У конкурсі “Острів прислів’їв”, для капітанів команд, маленькі учасники змогли проявити свій інтелект, гострий розум та продемонструвати знання з історії козацтва. У найтанцювальнішому та найбільш винахідливому конкурсі “Терпсіхора”, в якому потрібно було затанцювати танець з різноманітними предметами (швабра, хустка, подушка, підплічники, м’яч, портфель або рюкзак, чайник або каструля, квітка, стілець, віник, совок, картина, відро), учасники довели, якими вони можуть бути кмітливими, швидкими, прудкими, майстерними та артистичними. Останній, також танцювальний конкурс “Повітряна кулька” був найвеселішим та найрозважальнішим для наших учасників.

Танцюючи в парі під швидку музику та при цьому тримаючи повітряну кульку між лобів, учні продемонстрували спритність, витримку та показали якими вони можуть бути вмілими та вправними.

Учасники свята довели, що вони дуже талановиті, завзяті, мають багатий та великий творчий потенціал, заряд високої духовності, а саме головне – мають високий рівень загальної культури і небайдужі до національних традицій, звичаїв і культурних цінностей українського народу. Крім учасників, батьків, їхніх уболівальників, педагогів були запрошені почесні гості із краєзнавчого музею, бібліотеки, краєзнавці. Поважне журі, до якого увійшли Лісецька О. П. – керівник районного методичного об’єднання вчителів третіх класів; Лагода В. А. – культорганізатор ЦДЮТ “Ріднокрай”, Мельникова Н. В. – методист з художньо-естетичного напряму ЦДЮТ “Ріднокрай”, Чепік Н. В. – методист центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, очолила журі начальник відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради Кравченко О. С.

Кожне свято в нашому центрі – це феєричне театралізоване дійство, під час якого педагоги, учні та батьки об’єднуються в одну велику дружню родину. Це свято краси, молодості, гумору, веселого настрою, посмішок і жартів, де радість дитини зливається з радощами батьків, де формуються почуття дружби, доброти та взаємоповаги, де всіх переповнюють емоції задоволення та щастя. Проводячи районні свята ми даємо можливість учням розкрити свій потенціал та духовно-емоційні розумові здібності, стати ближчими один до одного. І запам’ятайте: ніколи не говоріть, що вам немає часу виховувати власну дитину.

Ми виховуємо своїм життям, поведінкою, цінностями, спілкуванням з іншими людьми, ставленням до праці, до людей.

Автор: педагогічний колектив центру туризму,

Краєзнавства та екскурсій учнівської

Молоді Інгулецького району

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: Виховуємо нащадків – патріотів
Виховуємо нащадків – патріотів
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email