|  | 

Досвід роботи

ОПИС ДОСВІДУ РОБОТИ БІБЛІОТЕКАРЯ ПИРЯТИНСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 4 з поглибленим вивченням трудового навчання

КУРОЧКИ ЛЮДМИЛИ МИКОЛАЇВНИ

Каких профессий только нет :

Художник, повар и поэт,

Учитель, доктор и аптекарь,

Но есть еще библиотекарь –

Волшебник в мире книг живет,

Все для читателя найдет…

Бібліотечна професія має давню історію. В стародавньому світі посада бібліотекаря, як і фараона, передавалася у спадок. Багато видатних людей працювали бібліотекарями : мистецтвознавець Стасов математик Лобачевский, байкар Крилов та багато інших.

Сьогодні в бібліотеці працювати складніше, але й набагато цікавіше. Більшість бібліотекарів працюють в бібліотеках, які давно потребують капітального ремонту, одержують низьку заробітну плату, мають фонди, які практично не поновлюються, професіоналізм, винахідливість і ентузіазм бібліотекарів не зникає.

Школа – це учбово – виховний заклад. Навчаємо і виховуємо дітей за допомогою книги, і тому дуже важливо, щоб в кожній школі головним кабінетом була бібліотека, оскільки в ній зібрано учбово – виховну, методичну, інформаційну літературу.

Наша шкільна бібліотека працює під девізом : “Все найкраще дітям.”

Основними напрямками роботи шкільної бібліотеки в цьому навчальному році є :

– інформаційне забезпечення навчально – виховного процесу;

– довідково – інформаційна робота ;

Інформаційне забезпечення навчально – виховного процесу починається з вивчення запитів книгокористувачів – учнів, вчителів, що містить у собі аналіз читацьких формулярів, опитування, бесіди, спостереження.

В умовах шкільної бібліотеки вивчаємо середовище, яке впливає на формування інформаційних потреб, при цьому всі споживачі інформації діляться на групи : директор, завучі школи, вчителі предметники, вчителі – класоводи, батьки, учні.

– формування у дітей інформаційної культури.

Кожній групі притаманні свої інформаційні запити.

Для учнів розроблено тематику бібліотечно – бібліографічних бесід, які допоможуть розібратися в морі книг. Створено куточок читача де можна знайти інформацію і пам’ятки: “Як вибрати книгу” , “Як працювати з підручником”, “Як читати газету”, “Як працювати з довідковою літературою”, “Як написати реферат”, “Правила користування бібліотекою ” та інші.

Активну участь бібліотека бере в проведенні предметних декад, місячників правових знань (в бібліотеці діє книжкова виставка “Закон і ти “) .Систематично ведеться в бібліотеці календар видатних літературних дат.

Крім поточного інформування за допомогою книжкової виставки нових надходжень, перегляду періодичних видань також практикується проведення бібліографічних оглядів, годин цікавих повідомлень, днів інформації. Рекомендаційні списки літератури допомагають знайти потрібну книгу “Юному історику”, “Юному математику”, “Юному біологу ” …

Шкільний бібліотекар – це ще й бібліограф, який систематично надає усні та письмові бібліографічні довідки. Їх тематика визначається подіями в житті країни та тематикою домашніх завдань і рефератів.

Разом з вчителями – предметниками і класними керівниками проводяться різні масові заходи : читацькі конференції, уcні журнали, літературно – музичні зустрічі, конкурси, КВК, літературні ігри.

З метою покращення бібліотечно – бібліографічної обізнаності учнів в школі проводяться бібліотечно – бібліографічні уроки, які формуються за віковими категоріями. Програма проведення ББЗ розроблена самим бібліотекарем і узгоджена з директором та завучем з навчальної роботи

Тісний зв’язок бібліотека підтримує з дитячою та районною бібліотеками міста, а також з бібліотекою відділу освіти. В бібліотеці не лише пропагуються книги, а й виховується бережливе до них ставлення. Бібліотека активно включилася у Всеукраїнську акцію “Живо, книго!”. Збереженню книг сприяє організація змагань між учнівськими колективами. В класах створені і постійно діють Пости бережливих, систематично проводяться рейди – перевірки.

У бібліотеці оформлено стенд “Живи, книго!”. Бібліотекарю допомагають бібліотечні активи. Створено бібліотечний клуб “Друзі книги” та гурток “Книжкова лікарня”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Досвід роботи
Досвід роботи
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email