|  | 

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – О. ДОВЖЕНКО

11 КЛАС

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА 1940-1950 РОКІВ

О. ДОВЖЕНКО

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ

До теми “О. Довженко – кінорежисер”

1.Як О. Довженко потрапив у кінематограф?

У Харкові О. Довженко співпрацював із кіноорганізацією ВУФКУ. Він написав сценарій для дитячого фільму “Вася-реформатор” і надіслав його на адресу Одеської кіностудії, а невдовзі отримав схвальний відгук і пропозицію працювати режисером. У 1926 році він переїхав до Одеси і поринув у режисерську роботу.

2.Який фільм О. Довженка після виходу на екрани став сенсацією?

“Звенигора” (1928 p.). Фантастично-символічний і реальний плани дії, химерно переплітаючись навколо наскрізного героя – шукача скарбу діда Невмирущого, що живе вже друге тисячоліття, відтворювали біографію України, підводили до висновку про надзвичайність її історичного шляху.

Фахівці досі дивуються, як Довженкові вдалося на 1799-и метрах кіноплівки вмістити мало не всю тисячолітню історію України, яку розповідає своїм онукам, Павлові і Тимошеві, символічний дідуган Невмирущий як романтичну легенду про пошуки скарбу. Це був перший справді національний кіновитвір, яким закладено основи українського кіномистецтва. Так почалася українська епоха в світовому кіно.

3.Як офіційна критика зустріла вихід картини “Арсенал” ?

4.Який фільм О. Довженка став шедевром світового кіно?

“Земля”. 1958 року на всесвітній виставці кіномистецтва у Брюсселі найповажніші кінокритики і кінознавці з двадцяти країн до переліку дванадцяти найкращих фільмів світового, кіно внесли і Довженкову “Землю”.

5.Як сприйняли “Землю” на Батьківщині поета? Як на це відреагував О. Довженко?

Дуже швидко одна за одною в пресі стали з’являтися погромні статті. Наприклад, “Известия” опублікували фейлетон Дем’яна Бедного, в якому той “Землю” назвав “куркульською кінокартиною”.

Це був удар, який приголомшив геніального кінорежисера: всього за декілька днів він постарів і посивів. “Я хотів був умерти”, – визнає Довженко.

Після нечуваного успіху, вже за дев’ять днів після перегляду в Києві та Москві, фільм було заборонено. Можливо, це єдиний в історії світового кіно тріумф за своєю короткочасністю. За те його режисера розпинатимуть ще не раз – і ходіння по муках триватимуть аж до самої смерті.

6.Як називалася перша звукова стрічка митця? Як склалася її доля? Як склаласядоля режисера?

У 1932 році, до 15-ї річниці Жовтневої революції, О. Довженко ставить свою першу звукову стрічку – фільм “Іван”. Фільм зазнає численних несправедливих нападок, його знімають з екрана, а Довженка звільняють з роботи. В умовах парт-свавілля він не міг ні писати, ні знімати. І коли йому “порадили” покинути Київ і оселитися у Москві, він у момент втрати душевної рівноваги погодився на це, ще не відаючи, що розлука з Україною – вже назавжди.

7.Яку стрічку О. Довженка у 1941 році було відзначено Державною премією СРСР?

8. Як називається останній фільм О. Довженка, який йому не судилося зняти?

У листопаді 1956 року розпочалися зйомки фільму “Поема про море”, а 25 листопада 1956 року Олександр Петрович Довженко раптово помер. Цю кіноповість у 1958 році екранізувала Ю. Солнцева, 1959 року фільм здобув Ленінську премію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – О. ДОВЖЕНКО
КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – О. ДОВЖЕНКО
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email