|  | 

Куди йдемо ми з П’ятачком або ІКТ в дитячому садку?

Наша школа не може не брати до уваги те, що діти, які приходять у перший клас, уже знайомі на практиці з сучасними технологіями. Нещодавно почута суперечка двох першокласників, у кого більше “кеш браузера” (цитую зі слів авторів), стала яскравим підтвердженням цього факту. Знайомство з дослідженнями “Можливості інформаційних і комунікаційних технологій в дошкільній освіті.

Аналітичний огляд” змусило згадати Вінні-Пуха і спробувати розібратися, куди ж ми йдемо… У дослідженні, проведеному на замовлення Інституту ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті (2011 рік), взяли участь 17 дошкільних освітніх організацій, розташованих по всьому світу. Метою його проведення було розуміння феномена використання ІКТ в дошкільній освіті і визначення його потенціалу у всіх сферах розвитку дітей в процесі гри і навчання.

Матеріал дослідження є унікальним і корисний не тільки вчителям, а й керівникам у сфері освіти.

Спробуємо охарактеризувати картинку використання ІКТ на поточному етапі, пройшовши вниз по вертикалі вимог до рівня ІКТ дітей від 5 класу до дошкільної освіти. Перегортаючи сторінки підручників для 5 класу, можна виявити закономірності у рівні завдань, які ставляться перед учнями:

– відкрийте текстовий (графічний редактор) …

– знайдіть в інтернеті інформацію…

– складіть за допомогою комп’ютера таблицю…

– виконайте на комп’ютері ескіз або креслення…

– створіть ескіз у кольоровій графіці…

– складіть фотоколаж… і т. д.

Враховуючи, що такі завдання учні виконують вже з першого вересня, передбачається, що учень початкової школи все прекрасно розуміє і добре працює в цих додатках. Йдемо далі… Що ми бачимо в початковій школі? Якщо не згадувати вимоги до ІКТ компетентності учнів початкової школи, то робота в інформаційному середовищі школи (або регіону) припускає, що учень повинен вміти: активно працювати з екранним інтерфейсом вводити текст з клавіатури управляти готовими комп’ютерними моделями проходити комп’ютерне тестування здійснювати комунікацію в мережі спостерігати і фіксувати інформацію створювати інформаційні об’єкти та їх презентувати і т. д. Очевидно, що цьому діти навчаються до школи вдома….

Дивимося далі… Дошкільнята використовують ІКТ, щоб:

Працювати з текстом

Малювати

Фотографувати

Працювати з легороботами

І виходить дуже цікава картинка. Ми вирішуємо проблему навчання педагогів у сфері ІКТ вже не один рік, а технології вже успішно використовуються в дитячих садках. В майбутньому ці діти стануть громадянами нового інформаційного суспільства, а те, чого ми будемо вчити їх років через 10 в дитячих садах, ми навіть і уявити собі не можемо…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Куди йдемо ми з П’ятачком або ІКТ в дитячому садку?
Куди йдемо ми з П’ятачком або ІКТ в дитячому садку?
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email