|  | 

ВСЕ для батьків першокласника

“ЗОЛОТІ” правила для батьків першокласників

Заздалегідь привчайте дитину до відповідного розпорядку дня, особливо якщо вона не відвідує дошкільного закладу. Демонструйте любов до дитини незалежно від її оцінок у школі. Полюбіть школу, в яку ви віддали свою дитину. У жодному разі не можна дозволяти собі некоректних коментарів про школу та її вчителів, особливо у присутності дитини.

Дитині важко одразу сприйняти авторитет учителя. Тому якщо Мама підтримуватиме педагога, доньці або сину буде набагато легше ввійти в нову життєву ситуацію. Не перетворюйте дитину на засіб вашого самоствердження, на річ, якою можна вихвалятися перед знайомими: “А моя дочка дві іноземні мови вивчає, на фортепіано грає, на художню гімнастику ходить!”.

Цілком можливо, що таке навантаження для неї надмірне, але вона не насмілюється вам заперечувати. Роздивіться у малюкові не продовження вашого “Я”, а окрему особистість. Тоді ви будете здатні зрозуміти, що їй справді потрібно, а що ні. Говоріть із дитиною щодня про всі дрібниці, про складні і приємні події, про її відчуття від тих чи інших справ, про шкільне життя. Враховуйте побажання дитини.

Адже до школи йде вона, а не ви. Тож варто дослухатися, який вона хоче портфель, пенал, олівці, яка форма їй більше до вподоби, необхідно дати змогу зробити вибір із декількох представлених варіантів відповідно до ваших фінансових можливостей. Якщо ваш малюк хоче взяти із собою до школи щось нестандартне, скажімо, маленьку іграшку, – дозвольте! Але поясніть при цьому, що під час уроку ця іграшка не повинна відволікати чи заважати, і тому, найкращим буде іграшці почекати перерви у кишеньці рюкзака Ще до школи варто з’ясувати нахили малюка і розпочати заняття хореографією, спортом, музикою, малюванням, допомогти спрямовано витрачати енергію до початку шкільного навчання і досягати позитивних результатів у тій справі, що подобається саме йому, а не тільки вам.

Показуйте, що ви задоволені здобутками своєї дитини, уникайте підкреслення її невдач Якщо у школі, яку ви обираєте, першокласники вдень не сплять, а ваша дитина потребує денного сну, не залишайте це питання без уваги. Шукайте школу-дитсадок, де цю умову виконують обов’язково. Розвивайте увагу, пам’ять, мислення малюка за допомогою спеціальних вправ. Учіть дитину висловлювати свої думки, переказувати оповідання, мультфільми, події.

Розвивайте дрібні м’язи рук за допомогою ліплення, малювання, аплікацій, нанизування намистинок, складання пазлів тощо.

Аби дитина, переживши ажіотаж 1 Вересня, могла підтримувати позитивний навчальний настрій протягом подальших років, необхідні спільні зусилля – і сім’ї, і громадськості, і, звичайно, школи. Багато в цій ситуації залежить від батьків, адже насамперед вони готують до школи. Радимо мамам і татам бути пильними, особливо впродовж першого періоду навчання.

Здоров ‘я моєї дитини

Першокласникам найскладніше адаптуватися до нової для них шкільного життя. Перші тижні навчання для них – справжній стрес, що вимагає від організму дуже великої напруги.

Перший раз В перший клас! З початком шкільного життя у маленької дитини відбувається переоцінка цінностей – малюк поступово втрачає дитячу безпосередність в поведінці, у нього змінюється мислення.

Для здоров’я дитини Навчання в школі Стає серйозним випробуванням на міцність. Вступ до школи, новий режим виявляється для дитячої свідомості та організму потужним стресом – на адаптацію до нього йде дуже багато сил. Саме у вересні та жовтні багато першокласників хворіють, скаржаться на головні болі і втома.

Далі йде етап нестійкого пристосування, коли організм дитини знаходить прийнятні реакції на нові умови. А потім він вже остаточно пристосовується до навантажень і реагує на них з меншою напругою.

Батькам, чия дитина пішов В перший клас, необхідно допомогти йому пережити складний адаптаційний період без втрат для здоров’я. Як же це зробити?

1.

Не у всіх дітей вистачає можливостей для швидкої адаптації до школи – досить часто виникають порушення, які відіграють істотну роль у розвитку прикордонних нервово-психічних розладів (порушення сну і апетиту, примхливість і дратівливість, швидка стомлюваність, тривожність), аж до психічних патологій. Щоб полегшити ситуацію, потрібно регулярно розмовляти з дитиною про те, навіщо потрібно вчитися, що таке школа, які у школі існують правила. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі, поясніть їх необхідність і доцільність, розвивайте у дитини навички спілкування.

2. Харчуватися Дитина-першокласник Повинен повноцінно. У його раціоні повинні бути присутніми білки (м’ясо, риба, сир, яйце), молочні продукти, вершкове і рослинне масло, свіжі овочі і фрукти, соки.

3. Режим дня дитини повинен суворо дотримуватися – розпорядок, що повторюється день у день, допоможе йому швидше адаптуватися до нового режиму. Тривалість сну першокласника повинна становити мінімум 9-10 годин на добу. А якщо ваш першокласник – шестирічка, то бажаний і денний сон хоча б на одну годину.

4. У перші місяці Навчання в шкіл Є має відбуватися без додаткових навантажень, так що почекайте віддавати дитину в розвиваючі секції. Повноцінний відпочинок на цьому етапі важливіше, тому хай дитина проводить більше вільного часу на свіжому повітрі, не менше 2 годин на день.

5. Важливо розвивати у дитини дрібну моторику рук (ліплення, малювання, конструювання) – це допоможе йому швидше освоїти навички письма, стане стимулом для розвитку інтелектуальних функцій.

6. Велике значення має профілактика порушень зору. Не дозволяйте першокласникові дивитися телевізор ближче ніж з 3-5 метрів, і обов’язково за наявності освітлення. В ідеалі дитина не повинна витрачати більше 1 години на день на перегляд телевізора, а на комп’ютер – більше 30 хвилин.

7. Дитину необхідно навчити підтримувати особисту гігієну, адже в школі йому доведеться торкатися перил, дверних ручок та інших предметів загального користування. У нього має увійти у звичку мити руки перед їжею і після відвідин туалету.

8. Не пропускайте труднощі, можливі у дитини на самому початку його шкільного життя. Якщо у нього, наприклад, виникли логопедичні проблеми, постарайтеся справитися з ними на першому році навчання.

9. Дитину потрібно обов’язково підтримувати в його прагненнях. У кожній його роботі завжди слід знайти що-небудь, гідне щирої похвали. Така емоційна підтримка найкращим способом позначиться на інтелектуальних здібностях маленького школяра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: ВСЕ для батьків першокласника
ВСЕ для батьків першокласника
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email