|  | 

Індивідуальна робота с читачами шкільної бібліотеки

Практика роботи у шкільній бібліотеці свідчить про те, що індивідуальна робота з читачами є ключовою ланкої у процесі залучення учнів до бібліотеки, їх обслуговування. Ця робота має дві мети: виховання та інформування. Важливо відзначити, що шлях читача до спілкування з бібліотекарем проходить через низку етапів.

Саме контакт бібліотекаря з читачем є безпосереднім, прямим, бо обоє діють на одному рівні – рівні індивідуальних зв”язків. Найважливішим є розуміння того, що читач приходить до бібліотеки перш за все як індивідуальність, розуміючи свої потреби як особисті, а бібліотекар виглядає в його очах як втілення всієї системи засобів інформації. Коло індивідуальної роботи значно ширше, ніж просто бесіда або набір дій бібліотекаря (що виявляється, наприклад, у формулюванні запитів, виборі книжки тощо).

Система формування читача складається з трьох напрямів. До першого належить початкова стадія індивідуальної роботи – діагностична, тобто підготовка читача до читання за допомогою бібліотеки, навчання його навичок використання бібліографічних джерел, вивчення читачем усіх механізмів пошуку книжки. Другим напрямом є виховна функція бібліотеки, яка включає: вплив бібліотекаря на процес читання; навчання навичок читання;навчання читачів не тільки обирати книжки за мальовничими обкладинками, а й звертає увагу на автора книжки, на передмову, анотацію; виховання кваліфікованого читача. Із розв”язанням виховних завдань зростає роль методу інформування. Отже, третім напрямом у роботі бібліотеки є інформація, що складається з системи заходів щодо доведення до читача їнформації про літературу, щодо організації читання і керування читанням.

Бібліотекар сприяє вихованню худож – нього смаку, високого рівня сприймання та оцінювання книжки. Велике значення для організації індивідуальної роботи має виявлення читацьких інтересів і потреб, пов”язаних із вивченням шкільних предметів. Це з”ясовується під час спілкуваннязучнями, усі дані необхідно записувати в читацькі формуляри, бо робота з формуляром читача – це основа основ індивідуальної роботи. Слід робити аналізи читання класу за якийсь період, групові аналізи читання. Мета цих аналізів – звернути увагу класного керівника, вчителів-предметників на обсяг читання класу, на читання літератури на додаток до шкільної програми.

Для виявлення інтересів рекомендую проводити анкетування учнів із подальшими висновками за результатами анкетування:що змінилося в читанні учня, читає він за власними інтересами чи вибрав книжку за рекомендаціями друзів, бібліотекаря, або після проведеного заходу, чи частіше став відвідувати бібліотеку, скільки книжок прочитав. Таким чином, одним із головних завдань в індивідуальній роботі шкільної бібліотеки сьогодні є індивідуальний підхід до особи кожного читача, враховуючи двоєдину мету бібліотечної роботи – виховання та інформування.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Індивідуальна робота с читачами шкільної бібліотеки
Індивідуальна робота с читачами шкільної бібліотеки
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email