|  | 

Урок музики в 2-му класі по темі “Симфонічний оркестр. Знайомство з симфонічною казкою С. Прокофьева “Петя і вовк”

Урок музики в 2-му класі по темі “Симфонічний оркестр. Знайомство з симфонічною казкою С. Прокофьева “Петя і вовк” – – – – – Даний урок представлений за технологією розвитку критичного мислення. Критичне мислення – таке мислення, за допомогою якого учень самостійно розвивається.

Ця технологія дозволяє розвивати критичне мислення учнів при організації їх роботи з різними джерелами інформації. Даний урок представляє роботу з грамзаписом симфонічної казки С. Прокофьева “Петя і вовк”. По розсуду педагога можна використовувати будь-які види запису твору.

Урок побудований по базовій моделі технологія розвитку критичного мислення, яка припускає три основних складових. Перша – стадія виклику – необхідно актуалізувати і узагальнити наявні знання, викликати інтерес, мотивувати що вчаться до активної учбової діяльності. Друга – стадія осмислення – отримання нової інформації, її осмислення і співвідношення з власними знаннями.

Завершальна – стадія роздуму і рефлексії – аналіз процесу вивчення матеріалу, цілісне осмислення, узагальнення отриманої інформації. Технологія розвитку критичного мислення пропонує певні стратегії. Даний урок припускає використання двох стратегій: “слухання (читання) із зупинками” і “синквейни”. Неодмінна умова для використання і прийому “слухання із зупинками” знайти оптимальні моменти в казці для зупинки, пропонуючи дітям самим визначити подальший розвиток сюжету.

Можна задавати на зупинці по два або три питання, щоб очевидніше стала динаміка зміни припущень на основі нової порції інформації. Діти пропонують свої варіанти відповідей, вчитель коротко записує їх в таблицю. Кількість колонок по розсуду вчителя. Варіанти пропозицій.

1 2 3 4 5 Стратегія: “читання (слухання) із зупинкою” пропонує обговорення заголовка твору, його змісту і проблематики. На завершальній стадії уроку – рефлексії – використовується стратегія “синквейн”. Строгі правила складання “синквейнов” такі: тема, виражена одним словом, – іменником. опис теми двома словами – прикметники. опис дії трьома словами – дієсловами. фраза з чотирьох слів, що виражає відношення автора до даної теми. одне слово – синонім до першого, на емоційному відгуку автора. Строгі правила “синквейна” закріплюють за кожним рядком не лише певну кількість слів, але і частки мови, якими користується автор. Можна запропонувати хлопцям скласти один “синквейн” на двох, що полегшить завдання.

Складені “синквейни” обговорюються всім класом. Урок Тема уроку: Симфонічний оркестр. Знайомство з симфонічною казкою С. Прокофьева “Петя і вовк”. Мета: Підвищення творчої активності, зацікавленості, сприйнятливості кожного дитяти, формування уміння мислити мислити.

Завдання: Навчити дітей слухати музику, розуміти її характер і зміст. Формувати навики культури спілкування, уміння будувати монологічні вислови, заглиблювати емоційну чуйність на музику. Виховувати любов до музики.

Створювати здоровьесберегающию середу в навчанні. Образотворчий ряд: Симфонічний оркестр Оркестр народних інструментів Ілюстрації до казки “Петя і вовк” Музичний ряд: Фонохрестоматія до програми по музиці для загальноосвітньої школи. С. Прокофьев “Петя і вовк”. Симфонічна казка для дітей Компакт-диск диск із записом звучання симфонічного оркестру, оркестру народних інструментів, духового оркестру. Устаткування: Мр3 програвач, програвач.

Хід уроку I. Стадія виклику. Звучить музика у виконанні симфонічного оркестру. Можна використовувати будь-який знайомий твір. Вчитель: У чийого виконання прозвучала музика?

Діти: Цю музику виконав оркестр. Вчитель: Яким це був оркестр? Діти: Це симфонічний оркестр.

Вчитель: А які оркестри ви ще ви знаєте? Діти: Оркестр народних інструментів і духовий оркестр. Вчитель: Вірно, подивимося на таблицях ці оркестри і пригадаємо назви деяких інструментів.

Діти називають знайомі інструменти. Вчитель: Давайте повернемося до першої таблиці, подивимося симфонічний оркестр і пригадаємо інструменти. Діти називають групи оркестру і назви інструментів. Вчитель: Кожен інструмент оживає в звучанні, він також як і актор на сцені грає свою роль. І сьогодні ми в цьому переконаємося, познайомившись з симфонічною казкою Сергія Сергійовича Прокофьева “Петя і вовк”. Ця казка була написана в 1936 році.

Про те як народжувався цей твір згадувала Наталія Миколаївна Сац: “Ми з Сергієм Сергійовичем фантазували можливі сюжети: я словами, він – музикою. Та, це буде казка, головна мета якої познайомити молодших школярів з музичними і інструмент ами; у неї має бути увлекательноє зміст, несподівані події, щоб хлопці слухали з безперервним інтересом – а що буде далі? Вирішили так: потрібно, щоб в казці були дійові особи, які можуть яскраво виразити звучання того або іншого музичного інструменту.

Ми вирішили, що в симфонічній казці для самих молодших слухачів мають бути яскраві образи з помітними характерами, несхожими один на іншій”. II. Стратегія “слухання із зупинками”.

Стадія осмислення Вчитель: Хлопці казка називається “Петя і вовк” як ви припускаєте, які ще герої можуть бути присутніми в цій казці? Варіанти відповідей дітей. Вчитель: Скажіть, про що буде, ця казка і як розвиватимуться події? Діти висловлюють найнесподіваніші припущення.

Вчитель: Хлопці, ми уважно прослухаємо вступ і дізнаємося, з якими персонажами зустрінемося в казці. Після прослухування заповнюється перші дві колонки: герой, інструмент. Вчитель: Ми познайомилися зі всіма дійовими особами казки “Петя і вовк”.

Слухання почала казки. “Рано вранці піонер Петя відкрив хвіртку і вийшов на великий зелений лужок.” Тут можна зробити першу зупинку і дати хлопцям можливість пофантазувати, що станеться далі. Відповіді дітей коротко записати в першу колонку. Моменти зупинок вчитель вибирає на свій розсуд.

Зацікавленість дітей: “А що станеться далі?” припускає найрізноманітніші, несподівані і суперечливі варіанти відповідей, які вчитель записує на дошці в таблицю. Потім хлопці прослухують фрагмент казки, порівнюють зі своїми відповідями. Хлопці познайомляться із змістом казки, коли таблиця буде повністю заповнена.

Герою Інструмент 1 2 3 4 5 6 Пташка Флейта “Рано вранці піонер Петя відкрив хвіртку і вийшов на великий зелений лужок.” “З лісу здався сірий вовк.” “Вовк дивився жадібними очима.” “В цей час з лісу.” “Вони йшли слідами вовка і стріляли.” “Петя сказав: ” Не треба стріляти!”.” Качка Гобой Кішка Кларнет Петя Струнний квартет Дідусь Фагот Вовк Валторни Мисливці Літаври Фізмінутка відпочинку “Оздоровчий етюд” III. Стадія рефлексії. Аналіз прослуханого твору, бесіда по питаннях: Яке враження справив на вас Петя?

Які інструменти виконували тему головного героя, допомагали передати його характер? Який герой вам особливо сподобався і запам’ятався? Який інструмент характеризує його? Стратегія “синквейн” Скласти синквейн. Петя пташка дідусь вовк.

Наприклад: Петя Цікавий, хоробрий. Гуляє, рятує, ловить. Сміливий хлопчик не боїться вовка. Герой.

Виставляння оцінок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Твір на тему: Урок музики в 2-му класі по темі “Симфонічний оркестр. Знайомство з симфонічною казкою С. Прокофьева “Петя і вовк”
Урок музики в 2-му класі по темі “Симфонічний оркестр. Знайомство з симфонічною казкою С. Прокофьева “Петя і вовк”
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email