|  | 

Glogster VS Power Point, або Про ефективність інформаційних технологій

Комп’ютери стрімко увірвалися в наше життя, надійно закріпились у різноманітних сферах людської діяльності, не оминувши, на щастя, й галузь освіти. Важко уявити, як ми раніше обходилися без цього “дива”. А скільки простору дає мережа Інтернет!

Сьогодні вона не тільки й не стільки джерело інформації, скільки комунікативне середовище. Процес навчання – це, насамперед, процес спілкування вчителя й учнів, їхня взаємодія, а Інтернет дозволяє зробити цю комунікацію зручнішою, сучаснішою, ефективнішою. Проте нині розвиток інформаційних технологій випереджає темп створення методик їхнього використання в навчально-виховному процесі.

Що представляють собою Інформаційні технології (ІТ, інформаційно-комунікаційні технології)? З Вікіпедії дізнаємося, що це сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, обробляння, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.

Якщо запитати в педагогів, чи застосовують вони ІТ-технології у професійній діяльності, то, переконана, більшість дасть позитивну відповідь. Найчастіше мова йде про використання презентацій. Чимало досліджень підтверджують ефективність цього засобу навчання.

Тільки не варто забувати, що це всього лише інструмент, і все залежить від того, як учитель його застосовує і для чого. Адже якою б цікавою не була підготовлена вчителем презентація до уроку, вона є тільки яскравою картинкою на екрані. Учень при цьому залишається пасивним “споживачем” інформації.

Тобто виходить, що це традиційна передача інформації, тільки дещо іншими засобами, ніж дошка з крейдою та таблиці на стінах.

Така сама ситуація з інтерактивною дошкою. Як же пишалася наша школа, коли однією з перших у районі отримала її!

Проте вона так і залишилася лише підставою для гордощів та, на жаль, аж ніяк не показником впровадження нових стандартів освіти. Яке відношення має інтерактивна дошка до особистісно зорієнтованого навчання чи до компетентнісного підходу? Жодного.

Це засіб для фронтальної роботи: вчитель щось показує, учні щось дивляться.

А от якщо використовувати мережу та ІТ-технології як середовище, у якому можливо організувати суб’єкт-суб’єктні взаємодії, якщо формувати комунікативні компетенції дітей, інформаційну компетентність – то, природно, це зовсім інший формат освіти. Залучивши учнів до розробки та створення проектів-презентацій, ми досягаємо вже інших результатів: основним стає не передача знань, а організація самостійної пізнавальної діяльності учнів. Адже головне завдання вчителя сьогодні – розвивати критичне мислення дітей, навчити їх думати і бути готовими до активної діяльності.

Нещодавно відкрила для себе

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Glogster VS Power Point, або Про ефективність інформаційних технологій
Glogster VS Power Point, або Про ефективність інформаційних технологій
Copyright © Школьные сочинения 2019. All Rights Reserved.
Обратная связь: Email